Masszázs várandósság alatt?

Az ember életében az egyik legcsodálatosabb időszak a babavárás hónapjai és a szülés utáni hetek, amikor az új családtag érkezése fenekestül felforgatja a megszokott hétköznapokat.

A várandósság alatt rengeteg változáson megy keresztül a testünk hormonálisan és fizikálisan is. A második trimeszter (4-6. hónap) ideje alatt a növekvő terhelés hatására a deréktájék igénybevétele megnő, víz visszatartási problémák jelentkeznek. A harmadik trimeszterben a kismama elnehezül, megváltozik a test súlypontja és ezáltal a testtartás. Az egyre növekvő pocak miatt egyre nagyobb a háti szakasz, a gerincoszlop terhelése, ami miatt nyak-, derék- és hátfájdalmak nehezíthetik a kismamák mindennapjait. Ezen panaszok a fokozott izomfeszülés és a statikai változások miatt jelentkeznek. A súlynövekedés a lábakra is fokozott terhet ró. A hormonváltozások pedig fellazítják a szöveteket, a csontos medence elkezd a baba helyigényéhez alkalmazkodni, szélesedni. Ez mind-mind kellemetlenséget okozhat a várandósság alatt.

Ilyenkor bizony jól esne egy kis pihentető tehermentesítés, masszázs!
De vajon szabad-e?
Ma Magyarországon elterjedt az a nézet, hogy a várandósság idején nem szabad masszírozni (egy kedves vendégem szavaival élve: a kismamákat minden jó dologtól eltiltják! 🙁  )
Keleten ennek sokkal nagyobb és régre visszanyúló hagyományai vannak.

Jó hírem van: ebben az áldott állapotban sem kell lemondanunk a masszázsról!

A Thai kismama masszázs célja nem az izmok gyúrása, hanem a szervezet normális egyensúlyi állapotának helyreállítása az energiapályák felszabadítása révén.

Hatására
• Csökken a fáradtság érzet, a reggeli émelygés és a terhességre jellemző egyéb kellemetlen tünetek. • Enyhülnek és oldódnak a stressz kellemetlen hatásai: az izomgörcsök, a hát- és derékfájás. (A megterhelt gerincoszlopnak igen jót tesz a hát masszírozása.)
• Javul a várandósság alatti gerinctartás.
• Enyhül a székrekedés és gyomorégés.
• Javul a káros anyagcsere termékek kiválasztása és csökken a szervezet kóros folyadék visszatartása.
• A masszázs csodálatos eszköze a kikapcsolódásnak, növeli az energiát.
• Megszabadít a várandóssággal együtt járó stressztől, testi-lelki feszültségektől. (Testét masszírozom, de a lelkére hat)

A kismama masszázs hozzájárul ahhoz, hogy felhőtlen legyen a babavárás!

A masszázs alatt nem csak a kismama lelke, de a babájáé is megnyugszik.

Mindezekre a kismamának szüksége is van!

Szülés után, szoptatás közben a hátizmok terhelése fokozott, így a szülést követő második hónaptól ismételten ajánlott a masszázs. A szülés utáni depressziós állapotot  elkerülhetjük, ha heti egy aromaterápiás masszázst igénybe veszünk. Az új kis jövevényt is elvihetjük magunkkal, hiszen neki jó hatású lehet egy babamasszázs. 🙂